A konferencia programja

Péntek

09.00–10.00 – Regisztráció, BBTE Főépület (M. Kogălniceanu/Farkas u., 1. sz. ), az egyetem Aula Magnájának előterében (II. emelet).

10.00–10.50 – Ünnepélyes megnyitó (Aula Magna, Főépület II. emelet) – MMO díjkiosztó

10.50–13.00 – Plenáris előadások (Aula Magna, Főépület II. emelet), Szekció levezető elnök: Berke József/Gulyás István

10.50–11.30 –Vincze Hanna Orsolya: Hírkultúra és információs írástudás a részvétel korában


11.30–11.40 – kávészünet


11.40–12.20 – Koltányi Gergely: Kompetencia alapú digitális képzési ökoszisztéma építése a magyar közszolgálati továbbképzésben

12.20–13.00 – András Szilárd: Előnyök, hátrányok, gyakori tanári melléfogások a multimédiás tartalmak felhasználásában matematikaórán


13.00–14.30 – ebédszünet


A1. Szekció – Multimédia és a tudományos kutatás összefonódása

(Főépület Popoviciu-terem, I. emelet),
szekció elnök: Berke József

14.30–14.55 – Berkéné Várbíró Beáta, Berke Dávid: A tanári szerep átértékelése: prezentációkészítés fejlesztése gimnáziumban

14.55–15.20 – Gulyás István: Kiégés – Szupervízió – Virtuális valóság

15.20–15.45 – Forczek Erzsébet, Tolnai József, Bari Ferenc: A telemedicina oktatása valós környezetben

15.45–16.10 – Major Krisztina, Enyedi Attila, Takács Éva, Báldoghi Tamás, Kozma-Bognár Veronika, Berke József: Informatika mérnöki tudományos kutatói munka alkalmazása az oktatásban

B1. Szekció – Élethelyzethez igazított tanulás/mLearning, eLearning és környezete

(Főépület – Bogrea-terem, I. emelet),
elnök: Gerő Péter

14.30–14.55 – Berecz Antónia: E-leraning modellek osztályozása

14.55–15.20 – Kaczur Sándor: Analysis of the Sorting with distribution and counting algorithm; is it worth or not?

15.20–15.45 – Kátai Zoltán, Osztián Erika, Vekov Géza Károly: Számítógépes gondolkodás fejlesztése vegyes oktatási környezetben

15.45–16.10 – Gerő Péter: Min múlik a tanulás sikere?


(Főépület – Popoviciu-terem, I. emelet)

16.20–16.50 – Alföldi István: Iskola a határon

16.50–17.30 – NJSZT Multimédia az oktatásban Szakosztály tisztújító közgyűlés

19.00 – állófogadás (Egyetemiek háza – E. de Martonne u., 1. sz. Klub-terem)


Szombat

A1. Szekció: A multimédia alkalmazása a felsőoktatásban és a felnőttképzésben

(Főépület – Popoviciu-terem, I. emelet),
szekció elnök: Gulyás István

09.00–09.25 – Enyedi Attila, Pehartz Adrien: Drón alapú légifelvételezés szerepe a közoktatásban

09.25–09.50 – Czuczku Enikő: A ZENEOKTATÁS G (mint globális) KULCSA

09.50–10.15 – Nagy Tamás Lajos, Krupa Gábor: Terepasztalfigurák 3D nyomtatásos prototípus-készítése az 1956-os forradalom témájára

10.15–10.40 – Jarosievitz Beáta: Hatékonyabb-e a fizika tanítása multimédiával, IKT-val?

B1. szekció Multimédiafejlesztések, eredmények, alkalmazások bemutatása

(Főépület – Bogrea-terem, I. emelet),
szkeció elnök: Námesztovszki Zsolt

09.00–09.25 – Kövesd Andrea, Bulla Zsófia: Új Innovációirányítás szabvány (CEN/TS 16555-1) oktatása e-learning eszközökkel

09.25–9.50 – Galambos Máté, Berecz Antónia: A kvantuminformatika alapjainak YouTube-os népszerűsítése költséghatékonyan, egyedi vizuális hasonlatokkal

9.50–10.15 – Bérczy István, Enyedi Attila, Berke József: Saját felhő létrehozása Digitális Fotósuli Diákműhely igényeihez

10.15–10.40 – Námesztovszki Zsolt: Oktatástervezés, digitális tartalomfejlesztés kutatóműhely tevékenysége és elért eredményei


10.40–11.00 – kávészünet


A2. Szekció: A tanulási környezet módszertani, didaktikai, andragógiai és felnőttoktatási kérdései

(Főépület – Popoviciu-terem, I. emelet),
szekció elnök: Magyar Miklós

11.00–11.25 – Gerő Péter: Az angolszász és a „kontinentális” oktatási rendszer

11.25–11.50 – Kis Márta, Seres György: Portfólió alapú tanítás

11.50–12.15 – Magyar Miklós: Digitalizáció – kreativitás – innováció

B2. szekció A tanulási környezet technikai, technológiai változása

(Főépület – Bogrea-terem, I. emelet),
szekció elnök: Forczek Erzsébet

11.00–11.25 – Gulyás Zsuzsanna: PEDAGÓGUS ÉLETPÁLYAMODELL Digitális kompetencia

11.25–11.50 – Papp Attila, Rétfalvi Teofil: A történelem komplex megjelenítése az oktatásban /A régészet, a digitális megjelenítés és az oktatás hármas egysége/

11.50–12.15 – Sükösd Csaba, Jarosievitz Beáta: Saját eszközökkel végzett kis csoportos mérések eredményei, hatásai


12.15-13:00 – oklevelek, konferencia zárás

13.00–14.00 – ebédszünet

14.00-tól lehetőség nyílik Kolozsváron városlátogatásra, illetve kirándulásra a tordai sóbányába.